פריסה ארצית

יוגה להסדרת קצב הלב

מחקר רפואי חדש מטעם אוניברסיטת קנזאס שהוצג בכנס 2011 של American College of Cardiology הביא הוכחות מחקריות לקשר שבין תרגול יוגה קבוע לבין הסדרת קצב הלב ופרפור פרוזדורים (Atrial Fibrillation) . כמו כן הוצגו מדדים המאשרים שיפור ניכר באיכות החיים של חולי לב כתוצאה מתרגול יוגה. תוצאות אלה מחזקות מחקרים קודמים על הקשר שבין רפואת הלב ושיקום הלב לתרגול יוגה.

במחקר השתתפו 49 איש בין הגלאים 25 ל 70  אשר סבלו מפרפור חדרים אך נמצאו במצב בריאותי תקין. כל המשתתפים שמעולם לא תרגלו יוגה בילו את 3 החודשים הראשונים של המחקר בפעילות גופנית אליה היו רגילים וללא תרגול יוגה . חלקם רצו כפעילות גופנית וחלקם לא עשו דבר.
במהלך שלושת החודשים הבאים השתתפו הנחקרים בשיעורי יוגה שנמשכו 45 דקות, 3 פעמים בשבוע. התרגול כלל תרגילי נשימה, תנוחות יוגה, מדיטציה והרפיה. כמו כן קבלו המשתתפים DVD לתרגול בבית אותו התבקשו לבצע באופן יומי.
במהלך 6 החודשים של המחקר, המשתתפים מלאו שאלונים אשר מדדו איכות חיים, רמת הדיכאון והחרדה שלהם. כמו כן נמדדה פעילות ליבם באמצעות מוניטורים ניידים ונרשמו אירועי לב חריגים.
התוצאות הראו שיוגה תרמה להורדת שכיחות ההפרעות בקצב הלב באופן משמעותי. במהלך שלושת החודשים הראשונים (ביקורת) נרשמו ערכים של 3.8 אירועים של תפקוד לב חריג בממוצע בעוד שבשלב השני (תרגול היוגה בשלושת החודשים הבאים) ירד ערך זה ל 2.1 אירועים בממוצע. למעלה מ 20% מהמשתתפים לא סבלו כלל מאירועי פרפור פרוזדורים במהלך שלב תרגול היוגה. כמו כן היוגה הפחיתה את רמת הדכאון והחרדה שחוו המשתתפים.
לכך מצטרפות עדויות ממחקרים קודמים על כך שיוגה תורמת להורדת גורמי סיכון כגון לחץ דם גבוה, רמות כולסטרול גבוהות, טרשת העורקים וחרדה.
היוגה הראתה יכולת לטיפול משלים, לא מסוכן ושאינו חודרני להסדרת קצב הלב והורדת גורמי סיכון.
המרכז ליוגה טיפולית מספק מסגרת תרגול מותאמת לאנשים בקבוצות סיכון ולמשתקמים מאירועי לב.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים