פריסה ארצית

יוגה לכאבי ראש

קיימים גורמים רבים לכאבי ראש כרוניים ומיגרנות: תזונה, יציבה, מתח גופני, מתח נפשי, שינויים הורמונאליים, אורח חיים ועוד. לשמחתנו ליוגה הטיפולית מענה לכאבי ראש כרוניים.

גורמים
הגורם הנפוץ ביותר לכאבי ראש נובע ממתח נפשי ורגשי. מתח גורם לכיווץ השרירים בראש ובצוואר ולזרימת דם מוגבלת יותר. כאבי ראש הנובעים ממתח מתאפיינים בדרך כלל בכאבים עמומים מסביב לכל הראש. מיגרנות מתאפיינות בכאבים מקומיים בצד אחד של הראש המופיע בהלמות דופק. עוצמת המיגרנות עשויה להיות קלה מאוד ועד קשה מאוד כאשר במקרים חריפים יכול להופיע סחרחורת, בחילה, הקאה, רגישות יתר לאור צלילים ובמקרים מסוימים המיגרנות מלוות במראות של צבעים. גורם נוסף לכאבי ראש רבים הוא לחץ במערות האף כתוצאה מצינון, אלרגיה כרונית או מדלקת בסינוסים. בכל מקרה של כאבי ראש כרוניים או כאב ראש חריף מאוד יש לעבור אבחון רפואי.
שימוש במשככי כאבים
שימוש במשככי כאבים ללא מרשם רופא באופן תדיר עשוי דווקא לגרום להחרפה משמעותית בכאבי הראש ולאחר מכן תסמינים של גמילה משימוש בתרופות אלו. על כן יש לקבל תרופה מתאימה או למצוא שיטה בה האדם מסוגל לרפא את עצמו ולשפר את המצב ללא שימוש בתרופות. לשם כך באה היוגה הטיפולית.
מודעות
מאוד מומלץ לסובל מכאבי ראש להיות מודע מתי הם מופיעים, באיזה הקשרים, המיקום שלהם בגוף וכדומה. דבר זה יאפשר לרופא לאבחן ביתר קלות את מקור הבעיה. תרגול יוגה לא מתאים יכול גם הוא לעורר כאבי ראש. לאלו הסובלים מדלקת בסינוסים מותאם תרגול מיוחד של יוגה שאינו מעודד לחץ בקדמת הראש.
היוגה הטיפולית לכאבי ראש
התאמה אישית של תרגילי נשימה וגוף, תרגילי ריכוז, מדיטציה והרפיה בהחלט מועילים להפחתת כאבי הראש ואף להיעלמותם. תרגול פיזי מותאם מרפה את השרירים בחגורת הכתפיים והצוואר ומאפשרים זרימת דם מוגברת והרפיה שרירית. במקרים רבים לחץ על אזור הראש נובע ממנח גוף ומהרגלי יציבה לא מאוזנים. היוגה עוזרת לנו בתיקון היציבה וגם בהגברת מודעות למתח מצטבר בגוף. לדוגמא להיות ערים האם אנו מקמטים את מצחנו כאשר אנו חושבים, כיצד אנו מניחים את שפופרת הטלפון כאשר אנו מדברים. לכל זאת השפעה על הופעת כאבי ראש ועוצמתם. היוגה עוזרת לנו במגע עם אנשים אחרים, להיות ערים לאופן הגופני שאנו מושפעים מכעס, תסכול וכדומה. התיקון והריפוי של היוגה הינם עמוקים ונוגעים לכל תחומי החיים.
לקבלת מידע נוסף על טיפול בכאבי ראש באמצעות היוגה צרו עימנו קשר
המרכז ליוגה טיפולית מתמחה גם בטיפול בפריצת דיסק, בלט דיסק ועוד.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים