פריסה ארצית

אוג'יי – Ujjayi – נשימת ניצחון

נשימת אוג'יי היא  נשימה המאופיינת ברחש בגרון בזמן תרגול היוגה. רחש זה נוצר מהיצרות מלאכותית אותה מבצע המתרגל בגרון. הרחש, הנשמע כמו נחירה קלה, אמור להיות חרישי ביותר וצליל גופני פנימי לו מודע המתרגל. הסיבות לביצוע האוג'יי הן רבות ופעמים רבות הוא מתפתח באופן ספונטאני אצל המתרגלים ללא הדרכה מיוחדת.

הברכה שבנשימת האוג'יי
נשימת האוג'יי הראשונה הנלמדת היא בזמן נשיפה. האוג'יי גורם להארכת זמן הנשיפה. הארכת הנשיפה גורמת למיתון מחזור הנשימה, להרגעת מערכת העצבים והדופק. האזנה לצליל האוג'יי גורמת לכינוס חושים פנימה, להגברת החוויה הפנימית אצל המתרגל והפחתת הסחי הדעת בזמן התרגול. היא מגבירה ערנות וכושר ריכוז.
אוג'יי משמעו 'נצחון' – ביוגה הכוונה לניצחון על גלי ההכרה, המחשבות הטורדניות וההצקות העצמיות והבלתי נשלטות שאנו חווים. נשימה זו מנקה את הריאות מליחה, שומרת על בריאותנו, מנצחת מחלות וזקנה.
ביצוע האוג'יי
ניתן ללמוד אוג'יי באמצעות שתי שיטות: האחת התרכזות בגרון בזמן הנשיפה דבר הגורם לצליל הרחש הקל להתרחש.
שיטה שנייה: מפנים את כף היד לעבר הפנים. מוציאים דרך הפה בעודו פתוח אוויר כאילו אנו רוצים ליצור אדים על חלון (כף היד היא החלון). עתה אנו סוגרים את הפה וממשיכים להוציא אוויר. הפעם יצא האוויר דרך האף אבל יתרחש צליל האוג'יי המתבקש. חשוב לציין שצליל האוג'יי צריך להישמע רק על ידי המתרגל ולא בסביבתו. ההיצרות בגרון צריכה להיות קלה וטבעית. עם הזמן לומד המתרגל לעשות שימוש מושכל בנשימה הזו, לחימום, קירור, הרגעה ומיקוד בעת הצורך.
להדרכת תרגילי נשימה ואוג'יי פנו אלינו למרכז ליוגה טיפולית.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים