פריסה ארצית

יוגה נידרה- שיטת הרפיה וריפוי עצמי

נידרה פירושה בסנסקריט 'שינה' ויוגה נידרה פירושה שנת היוגי. ההבדל המהותי בין שינה רגילה לשינה של יוגי היא שביוגה נידרה לא נרדמים. ביוגה נידרה ההכרה נשארת צלולה לחלוטין וממוקדת מה שהופך אותה לטכניקת הרפיה וריפוי רבת עוצמה.

יוגה נידרה אינה יכולה להתרחש מול הטלוויזיה, בזמן שתיית קפה, קריאת עיתון או עישון סיגריה. תנאי ראשון ליוגה נידרה היא הרפיה עמוקה ושקט חיצוני. יוגה נידרה מתרחשת כאשר ההכרה צלולה לגמרי. זוהי שיטה להרפיה עמוקה של הגוף הפיזי, הרגשי והמנטאלי. שיטה זו מביאה את המתרגל לגבול לשבין שינה לערות, בין המודע ללא מודע. בזמן התרגול אנו נסוגים מהחוויות החושיות של העולם ופונים פנימה לתוכנו.
יוגה נידרה מניעה את ההכרה באופן מובנה על פני חלקים ואיברים בגוף. מכיוון שהדבר נעשה בהכרה מלאה מיקוד ותשומת לב, ההשפעה על חלקי הגוף ועל הגוף בכללו היא משמעותית. כמו כן בידי המתרגל להגיע לשכבות עמוקות ביותר בתודעה, הרבה מעבר לאינטליקט ולחשיבה המודעת. במהלך התרגול מתעוררים  מתחים, רצונות, וזיכרונות  אשר עולים על פני ההכרה ומשתחררים באופן טבעי. על כן התרגול הינו עמוק ורך כאחד. גם המנחה וגם המתרגל עושים מאמצים בכדי שהמתרגל לא ייפול לידי לשינה. אך גם אם קורה הדבר, ליוגה נידרה השפעה מזככת על הגוף.
למתח רגשי יש השפעה מחליאה על הגוף והנפש. בעידן המודרני גרם המתח לצמיחתן של מחלות קשות והפרעות כמו סכרת, לחץ דם, מיגרנות, אסטמה, כיבי קיבה, סרטן ומחלות לב. המתחים מתפרשים לשלושה ומשפיעים אלו על אלו:
מתח שרירי – במערכת העצבים ובמערכות ההפרשה ההורמונאלית
מתח רגשי – מורגש בתנועות ההכרה של דחייה ומשיכה מדברים, אנשים ומזיכרונות. (רבים מאיתנו אינם יכולים לבטא רגשות באופן חופשי ואלו נשארים מודחקים).
מתח מנטאלי – אנו חושבים הרבה וללא הפסקה. לכל מחשבה יש רישום בגוף והיא משאירה חותם.
 מה קורה במוח בזמן יוגה נידרה?
במוח ובגוף שלנו אגורים כל הזיכרונות והרשמים שהיו לנו מעולם. דבר לא נמחק, דבר לא נעלם. אלו כרויים ביוגה סמסקרות והם מהווים את הזרעים לקרמה העתידית שלנו או החוויות שאנו נצטרך לעבור. ביוגה נידרה מתאפשרת לנו בחירה מחדש בתגובה לחוויות ורישומים מהעבר.
המרכז ליוגה טיפולית עורך מפגשי יוגה נידרה אישיים במטרה להתגבר על מחסומים נפשיים, רגשות ושיפור מצב נפשי. למידע נוסף על מפגשים אלה, צרו עמנו קשר.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים