פריסה ארצית

טיפול בסכיאטיקה – ללא ניתוח

הקרנות עצביות מהעצב הסכיאטי (Sciatic nerve) נובעות בדרך כלל מלחץ של הדיסק הג'לטיני המפריד בין חוליות הגב התחתון באחד או יותר מזוגות החוליות: L3-L4 , L4-L5 ,L5-S1 והינם סימן להתהוות בלט דיסק, פריצת דיסק, תזוזת חוליות ושינויים ניווניים בחוליות הגב. תופעות הסכיאטיקה משתנות מאדם לאדם ונתונות לשינוי כתוצאה מגורמים שונים המוסברים במאמר זה. מטרת הטיפול בסכיאטיקה היא להעלים את הקרנות הכאב באופן שאינו כירורגי, שהוא מתמיד לאורך זמן ובו בזמן לתקן את הגורמים להתהוות הבלט, פריצת הדיסק בעמוד השדרה.

תופעות הסכיאטיקה עשויות להופיע באחד או יותר מהמוקדים הבאים: בישבן, לאורך הצד החיצוני של הירך, ברך, בשוק, בכף הגל ובבהונות הרגליים. היא יכולה להופיע יחד עם כאב גב תחתון אך גם ללא כאב כזה, ברגל אחת או שתי הרגליים. תסמיני הסכיאטיקה הם תחושות של כאב, תחושות 'משיכה', נימול, הירדמות, חוסר תחושה כללי באזור, תחושה של חום, חולשה ופגיעה ביכולת המוטורית של הרגל (drop foot) ועוד. למרות שרופאים ואורטופדים ממליצים בדרך כלל על ניתוח כפותר את הבעיה, מניסיוננו אם אין מטפלים במקור הבעיה, הסכיאטיקה תחזור בחוליות אחרות לאורך זמן.

במה תלויה ההקרנה העצבית של הסכיאטיקה?

הקרנת הכאב מהעצב הסכיאטי תלויה ביציבה ובשהייה במנחי גוף שונים: שכיבה, ישיבה, עמידה ממושכת עשויה לגרום להופעת ההקרנה העצבית כמו גם מעברים מהירים בין מנחי גוף שונים כמו יציבה לעמידה או שכיבה לישיבה. קימה משנת לילה מאופיינת בדרך כלל בהקרנות כאב חזקות יותר. הפתרון הכולל לריפוי מהסכיאטיקה היא תיקון בעיות יציבה, הגמשת שרירי יציבה וחיזוק שרירי ליבה. באמצעות שיטתנו מתרחשות הפוגות מתמשכות עד היעלמות מוחלטת של ההקרנה הסכיאטית.

  לייעוץ ראשוני השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  הטיפול בסכיאטיקה

  הטיפול בהקרנות הסכיאטיקה מתבסס על תרגול אותו מבצע האדם בעצמו. להבדיל משיטות פאסיביות בו מתבצעות מניפולציות על ידי מטפל על המטופל, אנו ממליצים על גישה אקטיבית בה לומד האדם לטפל בעצמו באופן פשוט ולא חודרני. לשיטה זו יתרונות חשובים:

  1. האדם לומד לטפל בעצמו ואינו תלוי במטפלים
  2. האדם חש שהוא שולט במצבו ואחראי על בריאותו ובידיו כלים יעילים לריפוי
  3. האדם לומד להכיר בעצמו את השינויים המבניים הנדרשים בכדי להחלים
  4. האדם לומד בעצמו לחוש את השפעת התרגול על ההקרנה
  5. התרגול משפיע בטווח הקצר ולאורך שנים
  6. שורש הבעיה – לרוב בעיות יציבה נפתרות כך שהבעיה לא חוזרת

  ההתקדמות בריפוי מסכיאטיקה

  • אדם ממוצע המתרגל 4 פעמים בשבוע בעצמו במשך תרגול של 30 דק' יחוש בדרך כלל תוך שלושה שבועות שיפור ניכר לאחר תרגול.
  • עד חמישה שבועות – הפוגות מתמשכות מהקרנה
  • עד 12 שבועות ובמקרים רבים – היעלמות מוחלטת של הקרנת הכאב במשכים של ימים וחזרה לתפקוד רגיל ואפילו לפעילות ספורטיבית מתונה.

  השיטה שאנו מלמדים במרכז ליוגה טיפולית מוכיחה את עצמה כיעילה ביותר לטיפול בסכיאטיקה. היא מותאמת לכל אדם על פי מצב גופו, היא מתאימה לגברים ולנשים, בכל גיל.

  קידום אתרים

  עיצוב ובניית אתרים