פריסה ארצית

טיפול בפריצת דיסק צווארית

חוליות הצוואר והעורף מאפשרות תנועתיות רבה אך הן גם רגישות מאוד לפגיעה, לשינויים מבניים ולהרגלי היציבה. פריצת דיסק צווארית, כמו גם בלט והיצירות החוליות הינן תופעות אשר פוגעות ביכולות הצוואר לנוע ובמקרים בהם יש פגיעה בשורשי העצבים, כאב מתפשט ומגיע לזרועות ולקצות האצבעות וגורם לתסמינים שונים.

תסמינים לפריצת דיסק צווארית מתרחשים כאשר הדיסק הבין חולייתי נסדק, חלק מהחומר הג'לטיני המרכיב אותו יוצא ולוחץ על העצבים העוברים בעמוד השידרה. תופעה זו גורמת להקרנות כאב ולתופעות שונות כמו: נימול ודקירות בזרועות ובאצבעות הידיים, כאב בחגורת הכתפיים, מוגבלות בתנועה בזרועות ובצוואר, כאבי ראש, עייפות מוגברת ועוד. משום שמוקד הכאב והתסמינים אינו בצוואר, פעמים נדרש אבחון בכדי לדעת שאכן מדובר בפריצת דיסק צווארית.

סיבות להיווצרות פריצת דיסק צווארית הן תאונות דרכים, הפעלת לחץ מתמיד על הצוואר והכתפיים, הרגלי יציבה לא נכונים כגון רכינה קדימה מול מחשב וגיל.

טיפולים בפריצת דיסק צווארית מתחלקים לשתי קבוצות: פאסיבי ואקטיבי. טיפולים פאסיביים מטרתם להפסיק את התסמינים. בטיפולים אלו המטופל  פאסיבי ועליו מבצעים מניפולציות חיצוניות או חודרניות (כמו ניתוחים). בטיפולים פאסיביים, הרגלי היציבה והגורמים שהביאו לפריצת הדיסק אינם מנוטרלים ועל כן סיכוי רב שהתופעה תחזור. בטיפולים אקטיביים, כגון היוגה הטיפולית, האדם לומד בעצמו כיצד להקל על התסמינים אך גם לומד לתקן את היציבה ולנטרל את הגורמים שהביאו לפריצת הדיסק הצווארית.

המרכז ליוגה טיפולית רכש מוניטין בטיפול בפריצת דיסק צווארית ותהליך השיקום הוא מובנה ומשיג תוצאות מבורכות. תהליך הטיפול מתבסס על תרגול יוגה אישי אשר לומד האדם לבצע בביתו תוך שימת דגש על תרגול ללא כאב, מודע והדרגתי. פנו אלינו למידע נוסף בנושא טיפול בפריצת דיסק צווארית.

 

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים