פריסה ארצית

פריצת דיסק טיפול ללא ניתוח

טיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח – רקע כללי

ניתוחי גב מסוגים שונים, פולשניים כולם, מוצגים לקהל כטיפול לפריצת דיסק: כריתת דיסק, שאיבת דיסק, החלפת דיסק, קיבוע חוליות ועוד. רבים מאיתנו מעוניינים להימנע מניתוחים ותהליכים פולשניים בכלל. במיוחד כשמדובר במקום כה רגיש וחשוב שהוא עמוד השידרה, קרוב מאוד לחוט השידרה כלומר, מערכת העצבים המרכזית. רבים חוששים, ובצדק, שתפגם מערכת העצבים ועשוי להיגרם שיתוק חס וחלילה. החשש תמיד מוצדק ובמיוחד אם אפשרי להימנע לחלוטין מהליך פולשני ולבחור בטיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח.

האם ניתוח לפריצת הדיסק פותר את הבעיה?

האם ניתוח בכלל פותר את שורש הבעיה? עוצר את התהליך שגרם לפריצת הדיסק מלכתחילה ומונע הישנות או החרפת המצב? פריצת דיסק היא תופעה בה הדיסק הבינ-חולייתי, בדרך כלל בגב התחתון או בצוואר, נפרצים ממקומם ולוחצים על מוצא עצבים מבין החוליות לגוף. תופעה זו גורמת להקרנות כאב (סכיאטיקה), נמלול, איבוד תחושה ופעמים איבוד תנועה. פריצת דיסק היא נקודת משבר משום שהיא כה מכאיבה ומשתקת וגם מגבילה את האדם למשך שבועות ולפעמים חודשים.

פריצת הדיסק מתהוות כתוצרה משתי סיבות עקריות: 90% מפריצות הדיסק נובעות מניוון הגב. השימוש הנפוץ בישיבה והישענות, רופסות לאחור, שעות רבות מול מחשב או נייד, רוכנים קדימה, רופסים בכורסא ובנהיגה, מנוונות את זוקפי הגב, מחלישות את הליבה וחשופות את הגוף לפציעות. תנועה לא נכונה, מאמץ חריג ואפילו תאונה, שהינה הסיבה הנפוצה השניה לפריצת דיסק, היא רק השבר הסופי בתהליך ארוך של ניוון שהתחיל כבר בילדות עם לכתנו לבית הספר. גופנו שגדל, עם אורח חיים שמעודד ישיבה והישענות לאחור, יחד עם גורמים נוספים להופעת פריצת דיסק הם הסיבה העיקרית להופעת כאבי גב, בלט דיסק והופעת פריצת דיסק שהוא השלב הסופי והמכאיב של הניוון. פריצת דיסק היא תוצאה של בעית יציבה ופתירתה תפתור את הסימפטומים ותתתיל טיפול שורשי. מעל הכל, ניתוח לא פותר את בעית היציבה, את הכוחות שפועלים על הגוף החולשה המצטברת.

ניוון היציבה היא הסיבה להופעת וחזרתם של כאבי גב, הקרנות כאב והתפתחות בלט דיסק, פריצת דיסק ושינויים ניווניים בחוליות. רק טיפול בגורם הראשוני לפריצת הדיסק יפתור את הבעיה. כלומר, תיקון היציבה יעלים את הסימפטומים וימנע הישנות והחמרה. משום כך אנו רואים חזרה של מטופלים גם אחרי ניתוח לפריצת הדיסק, משום שחזרו הקרנות הכאב. מדוע? משום שבעית היציבה, הכוחות שפועלים על השלד שלא השתנו. גם במקרים כאלה, תיקון היציבה עוזר ברוב המקרים.

אז מתי כן מומלץ ניתוח לפריצת דיסק?

במידה והלכתם לחדר מיון והובהלתם מיד לניתוח, מן הסתם תעשו תעברו אותו, אבל ברוב המקרים יציעו לכם תרופות, זריקות (פולשניות גם כן), הדמיה, פזיותרפיה (בשיטת מקנזי – חשוב לקרוא את המאמר) או טיפולים פאסיביים אלטרנטיביים. טיפולים פאסיביים יכולים להועיל בשיכוך כאבים אך אינם פותרים את בעית היציבה והחולשה הבסיסית של הגוף. על כן, צרו עימנו לשיחת יעוץ לגבי טיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח.

לסיכום לגבי טיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח

ניתוח מהווה פתרון חירום בלבד ויש להשתמש בו רק במוצא אחרון. יש לבחון כל מקרה לגופו ולבדוק את תגובת הגוף לאופציה ראשונה של טיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח יל ידי תיקון יציבה. טיפול כזה מתבסס על תרגול שמתקן את הגוף ומזיר יכולות ראשוניות. התרגול, מעורר ומחזק את יכולות הגוף לריפוי עצמי.  על ידי תיקון היציבה הגוף מחזיר לעצמו יכולות תנועה והזדקפות. בתהליך זה המבוסס על תרגול בית, הגוף משתקם, היציבה משתפרת והגוף חוזר ליכולותיו הקודמות. הקרנות הכאב שמאפיינות פריצת דיסק נעלמות. התרגול מתפתח בקצב האישי ומותאם אישית לגוף ולמצב כרגע.

צרו עימנו קשר לגבי טיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים