פריסה ארצית

שאלות ותשובות

• לא עשיתי מעולם יוגה האם זה מתאים לי?
הרבה מן התלמידים שלנו לא עשו יוגה מימיהם ופעמים רבות מה שחשבו על היוגה אינו נכון. היוגה היא כלי הריפוי האישי הנגיש ביותר שקיים. הוא טבעי לביצוע ויש מאחוריו תורה שלימה וענפה של ידע עצמי. היוגה מתאימה לכולם כי לכולם ניתן להתאים תרגול שמתאים להם: לגוף ולנפש.

• מה ההבדל ביו יוגה טיפולית ליוגה רגילה?

יוגה טיפולית היא התאמת חכמת היוגה למקרים ספציפיים, לטיפול בבעיה או במכלול בעיות אצל אדם. אנו בונים תוכנית תרגול אישית לכל תלמיד לאחר אבחון. היוגה הטיפולית היא שיעור יוגה אישי בו לומד התלמיד כיצד לעזור לעצמו, כיצד לתרגל בביתו.

• איך אני יודע שיוגה מתאימה לי?
אנו בונים בעבורך תוכנית תרגול אישית לאחר אבחון. אנו בוחנים את התרגול שלך, מלמדים אותך ליישם עקרונות היוגה הטיפולית שאנו מלמדים אינה מכאיבה. היא מרפאה ובונה.
• באיזה שיטה אתם מלמדים?
אנחנו מלמדים 'האתה יוגה' (יוגה קלאסית) בשיטה המקורית שבה נלמדה יוגה: באופן אישי ממורה לתלמיד. יש לנו ניסיון רב בהתאמת חכמת היוגה ותרגילי היוגה השונים לכל בן אדם ספציפית על מי מצבו. שלא כמו חוגי יוגה בה מתאימים את התרגול למכנה משותף כלשהו, אצלנו מקבלים תרגול מותאם אישית: על פי הבעיות מהן אתה סובל, מותאם לגוף שלך, מותאם לנפש ולאורח החיים שלך. אנחנו מלמדים יוגה שמשלבת תנועה, נשימה ומודעות, עבודה מדויקת של גוף והכרה ומעל הכל יוגה שניתן לתרגל אותה בבית.
• אני לא גמיש ולא חזק האם יוגה מתאימה לי?
רוב האנשים המגיעים ליוגה הטיפולית לא גמישים או חזקים. כולם רוצים להרגיש יותר טוב. אנחנו מלמדים יוגה שלא גורמת לכאב. יוגה שפותחת את הנשימה והגוף וממלאת אותנו באנרגיה וחיוניות. העבודה הפרטנית שלנו מורה מול תלמיד מאפשרת לנו להתקדם איתך איפה שאתה היום ומתאימה את התרגול לגמישות וחוזק שלך.
• יש לי בעיה מורכבת איך היוגה יכולה לעזור לי?
היוגה הטיפולית עונה על צרכים ספציפיים כמו למשל כאבים כרוניים. היא גם פועלת על מצבים נפשיים כמו מתח, חרדה ודיכאון. פעמים רבות גוף ונפש משפיעים זה על זה ולכן הגישה ההוליסטית של היוגה פועלת על כל הגוף. משום כך היוגה הטיפולית היא כה אפקטיבית, היא משפיע גם פרטנית וגם כללית על כל הגוף ומשפרת איכות חיים.
• אני סובל מאוד מהגב. מה אני צריך לעשות בשביל להתרפא?
בוא אלינו לאבחון. אנו נבנה לך תוכנית תרגול אישית ביוגה אותה אנו נלמד אותך. אנו מעודדים אותך לתרגל בבית ולקבל משוב על ההתקדמות שלך. אנו ממשיכים להתאים לך תרגולים ולהעמיק איתך בעולם היוגה. ככל שתעמיק יותר תרגיש יותר טוב. יוגה טיפולית מותאמת לכאבי גב כרוניים, לטיפול בפריצת דיסק, טיפול בבלט דיסק, הקרנות עצביות, בעיות יציבה, כאבי כתפיים וצוואר. תלמידים שלנו מדווחים על שיפור משמעותי באיכות החיים.
• מה ההבדל בין יוגה טיפולית לשיטות טיפול אחרות?
יוגה טיפולית היא שיטה אקטיבית לריפוי עצמי, כלומר התלמיד לוקח חלק פעיל בתרגול היוגה. זהו לא מצב בו מבצעים עליך מניפולציות כלשהן, מושכים או דוחפים אותך. כל הפעולות הנדרשות ממך להתרפא הינך מבצע בעצמך בין אם מדובר בתרגילי נשימה גוף או מודעות. אתה לומד בעצמך כיצד להחזיר לגופך איזון וריפוי. מאחורי כל פעולה שתעשה יש הגיון רב והחוויה שתחווה תדבר בעד עצמה. עם תרגול היוגה אתה לומד על עצמך ועל אופן ההנהלות שלך בעולם דברים חדשים. נגלים בפניך עקרונות פשוטים ליישום אותם אתה מוזמן ליישם. יוגה מביאה מרפא, רגיעה ושקט לחיינו. אין ברכה גדולה מזו.
• תוך כמה זמן אדע שהיוגה הטיפולית עוזרת?
מניסיוננו אנו רואים שספציפית כל אדם מגיב אחרת. אבל רבים מתחילים להרגיש טוב כבר מהשיעור השני או השלישי. לחלקם שיפור משמעותי מתרחש כעבור מספר שבועות. על כן אנו אומרים שיש לתת צ'אנס אמיתי במהלך 10 שיעורים. יש לציין שההתקדמות תלויה בעיקר בתלמיד, תרגול בבית בין השיעורים מאוד מקדם ועוזר. המוטיבציה האישית משחקת תפקיד חשוב. עם השיפור בהרגשה גם משתפרת המוטיבציה. דבר אחד משפיע על השני.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים