פריסה ארצית

יוגה לבעיות אורטופדיות

היוגה הטיפולית היא כלי לשיקום עצמי מבעיות אורטופדיות, כאבים כרוניים וקשיי תנועה ותפקוד. היוגה משמשת כמניעה לבעיות אורתופדיות עתידיות, וגם כטיפול בבעיות קיימות הנגרמות מתאונות או משימוש לא נכון בגוף. היוגה מלמדת אותנו יציבה נכונה והתנהגות נכונה עם גופנו. 

יתרונות היוגה כוללים גמישות, חיזוק הגוף (טונוס שרירים, בניית גוף יציב), נשימה נכונה ומלאה, הורדת לחצים, זרימת דם טובה, שיפור הריכוז, שיפור היציבה, מניעת כאבי גב (ואף שיפור מצב קיים של בלט או פריצת דיסק), שיפור פעילות מערכת השלד, והיציבה ועוד. למעט העובדה שבשיעור היוגה משפרים את יכולות הגוף אנו עובדים גם על נשימה מודעת, הרפיית השרירים ומודעות להפחתת לחצים והרגעה.
אצל נפגעי תאונות או כל בעיה אורתופדית מופיע תסכול וחשש שהכאב יחזור או ישאר לנצח, דרך תרגילי היוגה המתרגל מקבל כלים להעצמה אישית ובניית האמון חזרה בגוף וביכולותיו. לתנוחות השונות יתרונות פיזיים, אך גם מנטאליים: הן לקוחות מהטבע ומכתבים עתיקים ומהווים מקור כח למתרגל. לדוגמא: תנוחת הלוחם שבה המתרגל מדמה עצמו ללוחם שעומד מול דבר שמאיים עליו הגוף ניצב בחוזקה, הנשימה רגועה והאדם עומד יציב מול האתגר. זהו תהליך עמוק ומתמשך של בנייה והחזרת האמון של האדם לגוף שלו וליכולות שלו. תהליך זה מניב פירות.
אנו במרכז ליוגה טיפולית מתאימים תרגול יוגה אישי לכל אדם בהתאם לצרכיו.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים