פריסה ארצית

יוגה טיפולית לסובלים מאסטמה

תרגול יומי של יוגה הינו אמצעי פשוט ואפקטיבי לשיקום מהתקפי אסטמה ובעיות נשימה. ניסיון של מטפלים ביוגה וניסויים מדעיים הוכיחו את הקשר שבין תרגול היוגה להורדה בשכיחות ההתקפים ובעוצמתם, שיפור תפקודה של מערכת הנשימה ושיפור כללי באיכות החיים.
היוגה יכולה לשנות מן היסוד את ההתייחסות לנשימה. למרות שתהליך הנשימה טבעי ולא רצוני, רובנו סיגלנו הרגלי נשימה גרועים. הסיבות לכך הן מתח וחרדות, ישיבה ויציבה לא נכונה, זכרונות וטראומות מן העבר. כל אלה משפיעים על הרגלי הנשימה ובמקרים של אסטמה אף מעודדים הישנות התקפים והחמרתם. יוגה שמה דגש מרכזי על הנשימה. תרגול יומי של תנוחות יוגה ותרגילי נשימה מותאמים מפחית הרגלי נשימה לא נכונים המעודדים התקפים, מוריד את גורם החרדה ומאפשר זיהוי מוקדם של סימפטומים להתקפי אסטמה. היות וליוגה אין תופעות לוואי שליליות כמו לתרופות והיא מהווה אמצעי שיקום פשוט ואפקטיבי יותר.
גורמים להתפתחות אסטמה
אסטמה היא מצב בו בועיות הריאה מתנפחות, מעבר האוויר אליהן מצטמצם ואף נבלם כתוצאה מליחה. תופעה זו יוצרת את קולות השריקה בזמן התקף, את התכווצות החזה, השיעולים וקוצר הנשימה. הגורמים להתפתחות אסטמה אינם ברורים לחלוטין אך הם כוללים תורשה, תגובות אלרגיות וגורמים סביבתיים כגון זיהום אוויר. אסטמה אצל חלקים מהאוכלוסייה מתפתחת בילדות ועשויה אף להיעלם בבגרות. במקרים בהם האסטמה מופיעה בבגרות היא נוטה להישאר. מסיבות שאינן ידועות עדיין לחלוטין תופעת האסטמה היא במגמת עליה בשנים האחרונות. הסיבות לכך יכולות להיות עליה בזיהום האוויר, רמות חרדה עולות וחוסר חשיפה לחיידקים וגורמים אלרגניים בתקופת הילדות המוקדמת.

תוכנית הטיפול לסובלים מאסטמה בנויה על תרגילי נשימה יומיים, תרגול תנוחות יוגה מותאמות ותרגילי הרפיה וניהול לחצים. מחקרים מדעיים הוכיחו את יעילות היוגה הטיפולית להורדה בשכיחות ההתקפים, בעוצמתם ובמקרים מסוימים אף להעלמות הסימפטומים. היוגה מאזנת, מרפאה, מפחיתה את הצורך בתרופות ומשפרת את איכות החיים.

יתרונות התוכנית לשיקום מאסטמה:
  • שיפור תפקוד הריאה ומערכת הנשימה ללא תרופות
  • מודעות גוברת למצב הנשימה בכל רגע ומתן מידע מוקדם על התקף
  • הורדה בשכיחות ההתקפים ובעוצמתם למתרגלים
  • תיקון הרגלי נשימה מעודדי התקפים כגון נשימת חזה, החזקת נשימה, נשימת יתר
  • הגברת הרוגע, השלווה ושמחת החיים באופן כללי

פנו אלינו למידע נוסף.

המרכז ליוגה טיפולית מתמחה גם בטיפול בפריצת דיסק, בלט דיסק ועוד.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים