פריסה ארצית

יוגה לטיפול בכאבים כרוניים

היוגה הטיפולית מביאה פתרון ייחודי לסובלים מכאבים כרוניים בלתי מוסברים. פתרון זה הוא תרגול יוגה טיפולית מותאם המשולב בחיי היום יום. כאבים כרוניים נודדים עשויים להופיע באיזורים שונים בגוף,  הם באים ונעלמים ללא התרעה ומלווים במתח וחשש רב. תרגול היוגה הטיפולית שאנו מלמדים נותן מענה ייחודי בכך שהאדם לומד לטפל בעצמו ובמקור הבעיה. עם התרגול הכאבים נחלשים ונעלמים ואיתם מגיעה תבונה ומיומנות המאפשרים לו לחיות חיים שלווים ומאוזנים.

כאבים כרוניים נודדים בגוף היא תופעה ידועה אך בלתי מוסברת. הרופאים מכנים אותה 'כאבים שנובעים ממתח'. שלא כמו כאבים כרוניים הממוקדים במקומות קבועים כמו במקרים של פריצת דיסק, או כאבי גב, כאבים כרוניים נודדים עשויים להופיע באיזורים שונים בגוף, לנוע, להופיע ולהיעלם וללא התרעה. הנה קווים משותפים לתופעה:
1. מתח נפשי – לרוב, הסובלים מכאבים אלו אינם מודעים לרמת המתח שהצטבר בגופם. גלי המחשבות הם ללא שליטה, והתכנים הנפשיים מטרידים, מציקים ומעיקים. שתשומת הלב נעה לעבר הכאב המופיע, הוא מתגבר, מעורר פחד וחרדה שאלו מגבירים עוד את הכאב.
2. הכאבים מופיעים בבית החזה, הבטן, הצלעות ובנקודות מסוימות בגב. במקרים מסוימים מוקדי הכאב חופפים למרכזים אנרגטיים לאורך עמוד השדרה הידועים ביוגה.
3. לרוב, הסובלים מכאבים נודדים סובלים גם מבעיות עיכול, מעי רגיז או חומציות יתר. במקרים מסוימים אף עצירות ובעיות שינה.
4. במקרים מסוימים יש התאמה עם בעיות יציבה.
5. הכאבים מופיעים במהלך היום ומתחזקים לקראת הערב והלילה.
6. הסובלים מכאבים אלה נוטים להיות רגישים, מהירי תפישה וחשיבה ונוטים לפחדים וחרדה.
מה ניתן לעשות בעניין?
שילוב של תרגול יוגה טיפולית מותאמת הכוללת הנחיות לאורח חיים מקלה על הכאב ונותנת לאדם כלי לטיפול עצמי וללמידה על מקור ומהות הבעיה. פירות התרגול מצטברים ועל כן מומלץ לתרגל כמה שיותר. כאשר מופיע כאב לומד המתרגל לתרגל כלי מסוים באופן מיידי  המאפשר הרגעה, שיכוך הכאב ולמידה.
מניסיוננו, לאחר חודש של תרגול יש הקלה משמעותית בכאבים. היוגה הטיפולית היא שיטה טבעית המתבססת על פעולות מבצע בעצמו ללא תלות בחומרים או תרופות.
אנו ממליצים לכל אדם הסובל מכאבים כרוניים בלתי מוסברים, לפנות אלינו למידע נוסף. 

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים