פריסה ארצית

תזונה טבעונית

הכתבים היוגיים העתיקים כמו גם הוודות מצדדים באכילת מוצרי חלב. עם זאת במאה ה -21, עם התיעוש והתפתחות תעשיית 
החלב לסוגיה, מומלץ להימנע מאכילת מוצרי תעשיית החלב מכל סוג, בשל הסיבות הבאות :
  • תעשיית החלב כמו גם תעשיית הבשר מחריבות את עולמנו וצורכת משאבים חשובים כמו מים, מזון, שטחי מרעה וכו'. תעשייה זו מזהמת בכמויות הפסולת העצומות שהיא מייצרת את מי התהום, את האויר ואת הקרקע.
  • למרות הפרסומות אין החלב מספק סידן. להיפך, 95% מהמחקרים המדעיים האחרונים מצביעים על נזק שהחלב גורם. החלב מוציא סידן מהגוף. שימו לב, אין אף בעל חיים בטבע שממשיך לצרוך חלב כבוגר. בעל החיים הגדולים ביותר עם העצמות החזקות והמאסיביות ביותר הינם מעלי חיים הניזונים מצמחים בלבד (פילים, ג'ירפות, קרנפים, באפולו וכו'). זוהי הטעייה מכוונת של תעשיות החלב לשכנע לקוחות לצרוך חלב.
  • בחלב קיימים הורמוני גדילה שמטרתם אחת – התפתחות מואצת של הוולדות לשלב בו יוכלו להיזון בעצמם, ולהגיע להיות פרה בוגרת. הורמונים אלה מעודדים התפתחות של תאים ורקמות, אם לרגע נשווה את גוף הפרה המאסיבי, הכולל שרירים ושלד חזקים וגדולים ואף קרניים, לגוף האדם – נבין שלשני מינים אלו לא מתאימה אותה תזונה. זאת ועוד, לאחר שנגמלנו מחלב-אם, אין אנו זקוקים לתמריצים הורמונאליים אלה. הם מעודדים התרבות לא מבוקרת של תאים כמו גידולים ממאירים.
  • החלב מעודד ליחה בגוף – האם אתם סובלים מאלרגיות? דלקות בסינוסים? נזלות כרוניות ומטרידות? אנגינות? מגרנות? ליחה בגרון? או בעיות עיכול שסיבותיהן אינן ידועות? נסו להפסיק עם מוצרי חלב מכל סוג למשך 4 שבועות ובחנו את ההבדל.  מניסיון אישי שלנו יש לכך השפעה גדולה.
  • אנטיביוטיקה ורעלנים – גידול בעלי חיים לבשר וחלב מלווה בהאבסת החיות בחומרים שמטרתם למנוע התפתחות מחלות בתנאי צפיפות וכן חומרים שמטרתם הגדלת תפוקת החלב. חומרים אלה מסוכנים לבריאות ומצטברים בשכבות השומן של החיה ויוצאים בחלב. כמות זו גדולה לאין ערוך מהכמות המצטברת בצמחים כתוצאה מריסוס ודשנים. אנו סופגים את החומרים הללו כאשר אנו אוכלים מוצרי חלב.במהלך החליבה נפלטים אל החלב כדוריות דם לבנות ממחזור הדם של הפרהאם אינכם רוצים לערבב דם בחלב זה הזמן להפסיק.
אז מה נשאר לאכול ?
רבים שואלים: לאחר שהורדנו ממזוננו בשר, דגים, ביצים וחלב – מה נשאר? התשובה היא – כל מה שהטבע מעניק לנו, ובלי להזיק לבעלי חיים ולסביבה. אנו חיים כיום בעידן בו הכל זמין ונוח להשגה, שפע של דגנים, קטניות, ירקות, פירות ואגוזים, בריאים ומזינים. למידע מרתק נוסף אודות צמחונות, טבעונות ויתרונותיהם ניתן לקרא באתר של אגודת אנונימוס למען זכויות בעלי חיים, כמו גם אינספור מתכונים טעימים, מזינים וקלים להכנה. הבחירה היא בידנו: תזונה טבעונית היא הפעילות האפקטיבית ביותר שאנו יכולים לעשות למען חיי הזולת ולמען בריאותנו. צמחונות מצילה את חייהם של אלפי בעלי-חיים, את חיי בני-האדם הסובלים מרעב ברחבי העולם, את חיי כדור-הארץ ואת חיינו שלנו.
החלב אינו בריא כפי שאומרים לנו – ולהיפך ! תעשיית החלב כמו גם הבשר הורסת את הסביבה, את גופנו וגורמת סבל לחיות. החיים בריאים ושמחים יותר ללא חלב. האושר אינו נובע ממה שאנו אוכלים, זהו עונג רגעי. אושר אמיתי ומתמשך מגיע מידיעת עצמנו. זוהי מטרת היוגה.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים