פריסה ארצית

יוגה טיפולית כאמצעי שיקום

הרפואה המודרנית, הטכנולוגיה והרגלי ההיגיינה האישית הביאו איתה משכי חיים ארוכים יותר ויותר. בידנו הטכנולוגיה שמאפשרת לאדם להמשיך להיות בחיים גם כאשר מערכות עיקריות בגופו אינן מתפקדות כהלכה. פעמים רבות הגוף אינו עומד בלחצים הפיסיים הנדרשים ממנו ומחלות ניווניות פוגעות בכושרו, בגמישותו ובחוזקו. תנועת האדם בסביבתו נפגמת הוא נותר תלוי במשרתים ומסייעים בשביל תפקוד יום יומי. לא נותר אלא לשאול מה עלינו לעשות בשביל לשמור על איכות חיים טובה, עצמאות, יכולת תנועה ותפקוד, יכולת חשיבה ותקשורת שתתמוך בטכנולוגיית מאריכת החיים שיש לנו? האם ביכולתנו לשמור על איכות חיים גם בגיל מופלג וגם במצב בו מתפתח ניוון? לשאלות מעין אלו ליוגה ובמיוחד ליוגה הטיפולית תשובות חשובות ואף מספקות.

משך החיים ארוך מביא אותנו פעמים רבות אל מול תוצאות הבחירות שעשינו בחיינו. הרגלי היציבה שלנו, הרגלי התנועה (או חוסר התנועה), מה עשינו אל מול כאב כרוני, ממה בחרנו להתעלם? כמו כן מה היו הרגלי החשיבה שלנו? כמה כעס ותקיפה אגרנו בחיינו? מתי בחרנו להפסיק ללמוד ולהתפתח? מה אכלנו ושתינו? מה הייתה איכות השינה שלנו וכו'. ואז מגיעה השאלה האם אפשר עדיין לשנות? האם אפשר להתרפא? האם אפשר לשקם את עצמנו, בכל מצב שאנו נמצאים? התשובה לכל אלה היא כן. יוגה היא עולם שיש בו הכל והשאלה שנשאלת היא מה ברצונכם לאמץ? אילו אורחות חיים תרצו לרכוש?
החוזקה של הרפואה המערבית היא טיפול במקרים דחופים, בהצלת חיים, בתאונות ובבעיות קריטיות. עם זאת ולאורך זמן, לרפואה המערבית אין תשובות מספקות ובריאות לבעיות כרוניות שמתפתחות. לתרופות שנלקחות לאורך זמן יש תופעות לוואי הפוגעות באיכות החיים ובמערכות שונות בגוף. השפעת התרופות לאורך זמן יורדת ופעמים אף מתפתחת התמכרות גופנית אליהן. מה יש לעשות במצב של חולי מתמשך? כאב כרוני? התדרדרות וניוון? הדבר גם תקף לגבי מחלות 'שכיחות' כמו מחלות לב, לחץ דם. לאורך זמן היוגה ובמיוחד היוגה הטיפולית מהווה אלטרנטיבה ממשית לשיקום, הבראה ושיפור באיכות החיים. חכמת הגוף עצמו ואנרגיית הריפוי שלו יכולים לשחרר תלות מתמשכת בתרופות לעצור התדרדרות מחלות וניוון.
יוגה היא השיטה העתיקה ביותר להתפתחות פיזית ומנטאלית הידועה כיום לאדם. תרגול היוגה מעורר, מחדד את הזיכרון והחשיבה ומשפר את התחושה הכללית. המתרגל יוגה בקביעות מרגיש צעיר וערני, ובעל מערכת חיסונית עמידה בפני מחלות. היוגה מחזירה את כוחות הריפוי חזרה לאיזון ומקטינה את התלות בהשפעות חיצוניות. תרגול מתמיד משפיע באופן חיובי על כל תחומי החיים: אין תופעות לוואי, חוץ מהרגשה טובה יותר, האדם מקבל בחזרה את היכולת לבחור באורח חיים בריא. כשמתחילים לתרגל יוגה נוצרת הרמוניה בין הגוף והנפש, ומתחזקת המערכת החיסונית של הגוף. בסיס שיטה זו הוא לעורר את הכוח המרפא המצוי בתוכנו על ידי פעולות שנעשה.
כאשר אנו מדברים על יוגה טיפולית ועל יוגה בכלל אנו מדברים על אורח חיים שאינו רק בריא אלא מבריא. היוגה כוללת בתוכה תרגילים לשימור הגוף, לתחזוקו השוטף, לתיקונו, להחזרת אנרגיית החיים לחלקיו השונים. אנו מדברים גם על תרגילי נשימה, ריכוז, ניקוי עצמי, ניקוי מנטאלי ועקרונות מוסר ששומרים על האדם בחייו, מרצו ואנרגיית החיים שלו.
יוגה הוכיחה את עצמה יותר מכל רפואה אחרת כמתאימה לשיקום הגוף ממצבים ניווניים וכרוניים, כאבים כרוניים, פריצת דיסק, מחלות אוטו-אימוניות (שהגוף תוקף את עצמו), מחלות לב, לחץ דם, דלקות פרקים כרוניות וכדומה. ההטבה שחשים המתרגלים היא סימן ראשון להבראה כללית שהגוף עובר. במצב כזה, איכות החיים משתפרת יחד עם משך חיים ארוך. במקרים מסוימים אפשר להוריד במינון תרופות, משככי כאבים ואת האפקט של תופעות הלוואי שלהם. האדם מקבל את כוח הריפוי לידיו. לומד את גופו בעצמו, את החוזקות והחולשות שלו ומטפל בעצמו בשורש הבעיות. החזון של היוגה הטיפולית הוא שיקום אמיתי וחיים ששווה לחיות אותם עד לטיפה האחרונה.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים