פריסה ארצית

אורח חיים והקלה בכאבי גב

הגישה ההוליסטית (השלמה) של היוגה הטיפולית לכאבי גב תחתון פירושה התייחסות לכל גורמי החיים ולא רק לשלד או היציבה. נקודות ההתייחסות שלנו יהיו: תזונה, סביבה, אורח חיים, גוף, הכרה, גוף ונשימה. 

תזונה: להמעיט באכילת ירקות חיים, שנחשבים למזון קר, להרבות בשתייה חמה ולהמעיט, ורצוי להפסיק לחלוטין, שתיית מים קרים. המטרה היא לחמם, ולא לקרר את הגוף מה שמגביר את הכאבים והרגישות.
סביבה: בדומה לתזונה, כדי לשמור את הגוף ובעיקר את האזור של הגב התחתון חם, ניחשף כמה שפחות לקור,רוח ולמזגנים.
אורח חיים: כאן נתייחס גם למאמצים פיזיים קבועים ויומיומיים (כמו עבודת סבלות למשל) המגבירים את העומס כל החוליות התחתונות. צריך לבדוק אם יודעים להרים ולהתכופף בצורה נכונה .חשוב לישון מספיק, כי כל עייפות פיזית גם היא תוסיף להחלשת הגב.
הכרה: מצב ההכרה שלנו קשור ישירות לגב התחתון, מכיוון שהעומס על הגב התחתון אינו רק פיזי אלא גם נפשי, ומצטבר לאורך זמן. כדאי לנו לבדוק מדוע חיינו עמוסים במתח מיותר ולחשוב כיצד ניתן ליצור שינוי.
גוף: בתרגול היוגה הטיפולית אנו מתייחסים אל התנוחות המחזקות את הגב התחתון ומותחות ומשחררות מתח.
נשימה: חשוב ללמוד לנשום נכון, ולהאריך את הנשימות. מטרת הנשימה הנכונה, העושה שימוש גם בסרעפת היא גם לחזק את איזור הבטן ולהביא תשומת לב אל הגב התחתון, וגם להרגיע מתח מנטאלי. בתרגול התייחסנו לנשימה המחוברת לתנועה ויוצרת ריכוז ושלווה.
הרפיה: עמוקה יכולה לשחרר כאבים יותר מכל דבר אחר, כי לרוב הכאב מקורו בכיווץ ומתח, את ההרפיה נתרגל בסוף האימון.
צרו עימנו קשר להתאמת אורח חיים שלכם לריפוי כאבי הגב.

קידום אתרים

עיצוב ובניית אתרים